Лимонний торт

Цей лимонний торт сміливо можна назвати тортом весни.
Уся особливість цього ніжного бісквіту, просоченого лимонним сиропом і кисло-солодким лимонним кремом, полягає у тому, що він яскраво-жовтий, як колір весняного сонця, вишукано стриманий, як прощання зими та неймовірно смачний, як присмак ранньої весни.

Лимонний крем ( лимонний курд ) – поширений у Великобританії та Північній Америці. Крем готується з яєць, лимонів, цукру і вершкового масла. Консистенція маси – кремоподібна, нагадує пудинг. 

В Англії наприкінці XIX-на початку XX століть крем домашнього приготування традиційно подавався до хліба або булочок в якості альтернативи джему, а також використовувався як начинка для випічки.

Сучасні варіанти крему, зокрема у харчовій промисловості, як і раніше широко використовуються для булочок, тостів, кексів або морозива. З XIX століття улюбленим десертом у Великобританії і США є лимонний пиріг з безе.


Для лимонного крему:

 • 200 г (1 чашка) цукру
 • 177 мл  (3/4 чашки) свіжого лимонного соку
 • 3 великих яйця
 • 3 великих яєчних жовтки
 • 55 г (1/4 чашки) охолодженого вершкового масла, нарізати кубиками

Для коржів:

 • 6 великих яєць, розділити
 • 175 г (14 столових ложок) цукру
 • 140 г (1 3/4 чашки) просіяного борошна

Для сиропу:

 • 100 г (1/2 чашки) цукру
 • 125 мл (1/2 чашки) окропу
 • 60 мл (1/4 чашки) свіжого лимонного соку

Для лимонно-маскарпонового крему:

 • 500 мл (2 чашки) охолоджених вершків для збивання
 • 150 г (3/4 чашки) цукру
 • 750 г охолодженого сиру маскарпоне

Лимонний крем:

Збити вінчиком перші 4 інгредієнти в середній металевій мисці чи каструльці. Встановити миску над каструлею з киплячою водою (не доторкаючи дно миски до води). Постійно збивати, поки не загусне, близько 10 хвилин. Не перетримати на парі, щоб яйце не взялося крупинками. Зняти миску з води. Додати вершкове масло та добре розмішати вінчиком, поки не розтане. Лимонний крем розділити навпіл у невеликі посудини. Покрити обидві харчовою плівкою та залишити охолоджуватися протягом ночі.

Коржі:

Корж може бути зроблений 3 дні наперед і зберігатися в холодильнику.

У попередньо нагрітій до 200 С духовці розмістити решітку в центрі духовки.

Для випікання коржів необхідно дві круглі форми для торту діаметром 22 см. Встелити дно форм пергаментом, та не встеляти пергаментом боки, як також не змащувати боки жиром.

За допомогою електричного міксера збити яєчні жовтки і з 87.5 г  чи з 7 столовими ложками цукру у великій мисці, поки суміш не буде дуже густою і доволі повільно стікатиме із вінчиків міксера, близько 5 хвилин.

За допомогою міксера теж збити білки в іншій великій мисці до м’якої піни. Додати решту цукру, по 1 столовій ложці за один раз, збиваючи до твердої і блискучої піни.

Покласти половину білків у жовтки, перемішати обережно вінчиком, потім просіяти половину борошна та знову легко усе перемішати. Додати решту білків та решту борошна просіваючи через сито, легко але добре перемішати.

Розділити тісто у дві форми та розрівняти верхи. Випікати, поки сірник вставлений в центр коржів не виходить чистий, приблизно 15 – 20 хвилин. Охолодити у формах не знімаючи боків.

Коли коржі охолонуть, обвести ножем навколо краю форми щоб підрізати боки коржа. Перевернути та вийняти коржі на решітку чи кухонний рушник. Розрізати кожен корж горизонтально навпіл (шари будуть тонкі).

Сироп:

Покласти цукор в невелику каструльку, додати 125 мл окропу; помішувати до розчинення цукру, влити лимонний сік та перемішати. Зняти та охолодити.

Крем:

У великій мисці перемішати сир маскарпоне із половиною лимонного крему.

Обережно, щоб сир від кислоти не звернувся!

Як тільки почне густіти, одразу припинити змішувати сир із лимоним кремом. Коли уже будуть збиті  вершки, поволі змішати їх із кремом.

Збити міксером вершки і цукор у середній мисці до м’якої еластичної консистенції. Додати лимонно-маскарпонову суміш до вершків та обережно розмішати вінчиком.

Покласти один корж розрізаним боком вгору, на таріль. Кухонним пензлем змочити корж 1/4 сиропу.

На корж рівномірно викласти 1/4 частину залишеного лимонного крему, тоді 1 чашку лимонно-маскарпонового крему та рівномірно розмістити його по коржі. Зверху другий шар коржа: змочити з 1/4 сиропу і намазати 1/4 чашки лимонного крему і 1 чашкою сирного крему. Так почергово повторити з третім шаром коржа: сироп, лимонний крем, і сирний крем.

Завершити з четвертим шаром коржа, запеченим краєм до верху. Змочити залишеним сиропом, викласти та розрівняти залишений лимонний крем.

Залишений крем, приблизно 2 чашки, ложкою накласти в кондитерський мішок із невеличким наконечником, щоби ним видавити зірочки.

Рештою крему обмастити і зарівняти боки торта. Кондитерським мішком видавити невеликі розетки чи зірочки поверх торта, покриваючи повністю жовтий крем. Накрити торт спеціальним накриттям для торта та зберігати в холодильнику не менше 6 годин або 1 день перед тим як його подаватимете до столу.

 

IMG_3846 IMG_3938 IMG_3943 IMG_3958 IMG_3971 IMG_3976IMG_3857 IMG_3859 IMG_3869 IMG_3870 IMG_3876 IMG_3906 IMG_3908 IMG_3909 IMG_3924 IMG_3926IMG_3978 IMG_3985 IMG_3986 IMG_3988 IMG_3989 IMG_3994 IMG_3996 IMG_4002 IMG_4004IMG_4084 IMG_4093

image_pdfimage_print

Дякую за Ваш відгук!