Ця проста і смачна канапка є типовою стравою традиційних італійських ресторанів.
Колись це була страва сільської бідноти Центральної Італії, а нині подається переважно як швидка закуска (антипаста).
Слово брускета (bruschetta) – похідне від давньо-романського bruscare – “запікати на вугіллі”. Зазвичай італійці використовують місцевий традиційний хліб “чабата”. Але вповні підійде будь-який свіжий білий хліб.
Кількість способів приготування брускети безліч – з шинкою прошуто, помідорами, базиліком, моцарелою, оливками, козячим сиром та іншими складниками. Найбільш поширений рецепт – з томатами і базиліком.
Що може бути смачнішого влітку за хрустку скибку хліба зі соковитими, зігрітими сонцем помідорами та ароматом запашного базиліку!
- 2 скибки хліба чабата чи іншого в сільському стилі з великими дірками
- 3 спілих і солодких помідори
- 2 зубчики часнику
- 2 гілки базиліку
- 6 ложок оливкової олії
- морська сіль, свіжий перець
Відрізати 2 товстих і великих скибки хліба, у півтора сантиметра завтовшки – при обсмажувані шматки трошки зменшуються і при крихкій скоринці буде м’яка серединка.
Нагріти добре сковорідку, налити половину олії і обсмажувати до насиченого золотистого кольору з обох боків. Вийняти хліб на таріль, охолодити і натерти часником.
Нарізати помідори кубиками, покласти у миску. Листки базиліку порвати руками – так він краще зберігає свою духм’яність. Якщо залишився часник, то посікти до помідорів, приправити щедро олією, сіллю і свіжозмеленим перцем й дати настоятись кілька хвилин.
Помідори із запашним соком викласти на обсмажені скибки хліба і прикрасити базиліком.
Подавати з білим вином. Особливо смакує коли їсти руками – адже це проста сільська їда.