У сезон баклажани можуть стати дешевшою альтернативою м`ясу або ж свіжим доповненням до нього.
Пропонуємо вам лише один рецепт із багатьох популярних рецептів провінції пулья, що в італії – начинені баклажани.
Страва ця легка і не жирна. Спочатку баклажани відварюються, а потім запікаються у духовці, без надлишку жиру та зайвого диму.
Процес приготування баклажанів доволі цікавий та несподіваний. Наприклад: поєднання яйця та соусу песто, помідорів та сиру.
Батьківщина баклажану – Індія, але по цілому світу він поширився ще з глибокої давнини. Слово «баклажан» запозичене з турецької. У різних куточках світу баклажан називали найрізноманітнішими цікавими назвами, наприклад: «яблуко милості»; «груша солодкого кохання»; «біснувате яблуко» і т.д.
У баклажанах міститься велика кількість солей калію, що сприяють виведенню з організму зайвої рідини і покращують роботу серця. Дієтологи радять вживати страви з баклажанів тим, хто страждає захворюваннями печінки і нирок. У них міститься відносно велика кількість міді та заліза, що підвищує рівень гемоглобіну в крові і покращує колір шкіри.
Баклажани завжди смачні, та варто знати деякі кулінарні тонкощі: не купуйте занадто спілі плоди із великими зернами. Якщо вибирати між молодим та добре дозрілим баклажаном, то краще зупинити вибір на першому. Перезрілі старі плоди занадто насичені такою речовиною як соланін. Саме він і надає овочу гіркуватого присмаку і у великих дозах є токсичним для людського організму.
Щоб визначити «вік» баклажану, потрібно уважно вивчити плодоніжку: якщо вона коричнювата – овоч зірваний давно і досить довго лежить на прилавку. Свіжі баклажани не мають на шкірці коричневих плям, не бувають м’якими і слизькими, а шкірка їх рівна і гладка, а не зморшкувата і суха.
Перестиглі баклажани взагалі непридатні в їжу (вони мають бліде забарвлення), їх м’якоть стає занадто грубою.
Правильний вибір баклажана – запорука його прекрасного смаку і користі для здоров’я.
- 2 баклажани
- 2 зубчики часнику
- 4 помідори
- 1 цибуля
- 2 яйця
- 4 ложки олії
- 2 столові ложки песто
- 6 – 8 столових ложок пармезану
- сіль, перець
Баклажани помити і почистити від шкірки. Розрізати на дві половинки по довжині і вийняти серединку за допомогою ложки та надрізавши ножем по краях. Зробити це обережно, щоб не пошкодити основи-жолобка та щоб при готуванні не витік смачний сік.
Приготовані жолобки-основу покласти в миску з холодною водою, щоб не темніли. Вийняту м’якоть нарізати середніми кубиками.
Часник почистити та дрібно посікти, спасерувати його декілька секунд у середній сковорідці із 4 столовими ложками оливкової олії. Додати нарізану м’якоть баклажану і помішуючи обсмажити 5 хв.
Додати столову ложку песто, дрібку солі, перемішати і ще залишити готуватися 2 хв.
Тим часом, у невелику мисочку вибити два яйця, додати 4 столові ложки пармезану і добре розмішати суміш виделкою. Вилити яйця до обсмаженої м’якоті баклажанів, розмішати та готувати до повної готовності яйця. Зняти сковорідку з вогню.
Пів цибулини та 2 помідори нарізати великими шматками, викласти на дно великої сковорідки чи неглибокої посудини, у якій можна готувати на відкритому вогні й у духовці. Посипати помідори і цибулю дрібкою солі та ложкою пармезану. На овочі вмостити відціджені основу-жолобки і викласти на них приготовану начинку з яйцем.
Великими шматками нарізати ще 2 помідори та другу частину цибулини. Рівномірно викласти нарізані овочі на начинені баклажани. Присолити трішки зверху, поперчити і притрусити залишеним песто та пармезаном. Також поверх усього можна додати тертий сир скаморца чи тверду моцарелу. І перед остаточним приготуванням збризнути баклажани олією.
На дно сковорідки де викладені фаршировані баклажани влити склянку води, накрити кришкою і поставити тушкуватися на слабкому вогні 30-40 хв.
І на завершення: розігріти духовку до 220 С; зняти кришку з приготованих баклажанів; зі сковорідкою поставити у духовку ще на 10-15 хв., щоб фаршировані баклажани зарум’янилися.