Рецепти смузі для спекотного літа
Смузі – ідеальний літній продукт: корисний, освіжаючий, смачний та неймовірно легкий в приготуванні.
Цей напій зі змелених у блендері фруктів, ягід, овочiв чи зелені є не лише кулінарним, а й культурним трендом останніх років.
Смузі – незамінна страва для схуднення. Фруктові смузі заміняють цукор та солодощі і при тому не шкодять фігурі. Організм насичується невеликою кількістю напитку і Вам не доведеться голодувати. Щоб скинути 1,5-2 кг у тиждень достатньо замінити два прийоми їжі (сніданок та вечерю) на смузі. Бажано, щоб сніданкове смузі було фруктово-ягідне, а вечеря – овочевою.
Ще смузі рекомендоване тому, що в напої зберігаються усі корисні речовини складників. Усім відомо, що свіжі фрукти, ягоди та овочі краще вживати сирими, бо при нагріванні руйнується структура вітамінних і мінеральних сполук. Вітамінні коктейлі-смузі позитивно впливають на процеси травлення в організмі, очищають його від токсинів та допомагають позбутися зайвої ваги. Правильно складений смузі – це практично триденна доза вітамінів.
Від такого смачного задоволення не відмовляться навіть діти. Якщо ваша дитина неохоче їсть свіжі овочі та фрукти, спробуйте запропонувати їй смузі.
Рецептів приготування цього напою є безліч. Головне, щоб усі інгредієнти були свіжими, натуральними та добре вимитими.
Перше, що необхідно вибрати — це рідку основу напою. Традиційно для цих цілей використовують йогурт, кефір або молоко (не тільки коров’яче, але і кокосове, соєве або мигдальне). Якщо бажаєте отримати низькокалорійний продукт, віддавайте перевагу каві — вона надасть бадьорості, або чаю — зеленому, фруктовому, каркаде. Також рідкою основою може служити сік, як фруктовий, так і овочевий, трав’яні настої, мінеральна вода.
Наступне — це фруктове або овочеве наповнення. Для солодкого коктейлю краще підійдуть персик, яблуко, груша або банан. Основний інгредієнт повинен мати м’ясисту або щільну структуру, щоб коктейль не був водянистим. А ось в якості додаткових компонентів можна використовувати практично будь-які плоди або ягоди. Простежте, щоби всі фрукти були стиглими і соковитими.
Щоби приготувати овочевий смузі, використовуйте шпинат або іншу листову зелень, капусту, огірок, селеру, броколі, моркву, буряк. Оскільки більшість овочів не мають щільної м’якоті, вам знадобиться компонент, який загустить коктейль. З цією функцією відмінно впорається авокадо або банан – сміливо можна поєднувати овочі та фрукти в одному напої.
Останній компонент — приправи: мід, імбир, кориця, естрагон, м’ята, кріп, інші трави. Використовуйте какао, щоб отримати шоколадний смузі, кокосову стружку — для тропічних коктейлів, насіння льону та імбир — для оздоровчих напоїв. Щоб збагатити смак та корисність смузі, сміливо додавайте горіхи, злаки, яйця, м’який сир. У Європі та Америці популярно додавати у смузі кальцій, протеїни, полівітаміни, мінерали.
У літню спекотну пору не забувайте додавати до напою кубики льоду. Причому це може бути не тільки заморожена вода, а й сік або навіть шматочки банана чи полуниці. Чорниця і вишня зроблять напій не тільки смачним, але і красивим.
Ось лише декілька прикладів рецептів приготування смузі:
Банановий смузі з медом і грушею
200 мл молочного коктейлю зі смаком банана, 1 ст. л. меду, половина груші.
Буряково–яблучний смузі
1 маленький буряк, 1 яблуко, 50 мл газованої води, 1 ст. л. вівсяних пластівців, 1 ст. л. цукру, лід до смаку.
Очищаючий смузі-мультифрукт
2 ягоди (полуниця або слива), 150 г дині, 1 шматочок ананаса, 1 персик, 2 кураги, 1 ст. л. соєвого лецитину, 1 ст. л. насіння льону.
Овочевий смузі
Лист капусти, жменя петрушки, жменя м’яти, стебло селери, яблуко, шматочок свіжого імбиру, 100 мл кокосової води.
Огірково–лимонний смузі
Половина огірка, половина листа капусти, 350 мл кокосової води, половина лимона, половина ківі.
Рецепти від “Все буде смачно”
Діліться з нами в коментарях рецептами своїх улюблених смузі!